Aktualności
Życie akademickie
25 Kwietnia
Fot. Przemysław Keler/KPRP
Opublikowano: 2024-04-25

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prezydent Andrzej Duda nadał tytuły profesorskie 52 nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki. Uroczystość odbyła się 25 kwietnia w Pałacu Prezydenckim.

Akty nominacyjne z rąk prezydenta odebrało 52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki. Nowi profesorowie reprezentują 38 instytucji naukowych. Najwięcej z nich wywodzi się z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (5), Uniwersytetu Warszawskiego (4), Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach (3) i Państwowego Instytutu Weterynaryjnego – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach (3).

Najwięcej nominacji otrzymali przedstawiciele nauk humanistycznych (12). Ponadto tytuł profesora uzyskali reprezentanci nauk: medycznych i o zdrowiu (8), społecznych (7), inżynieryjno-technicznych (7), ścisłych i przyrodniczych (6), rolniczych (6), teologicznych (1). Akty nominacyjne wręczono także 5 profesorom sztuki.

MK

Lista nominacji profesorskich

Dyskusja (1 komentarz)
  • ~prawnik amator 27.04.2024 14:13

    Skoro podważana jest zasadność wyboru sędziów dublerów z TK to dlaczego nie podważać zasadności wyboru prez. Dudy. Został w końcu wybrany w pozakonstytucyjnej procedurze wyborczej - ustalonej przez dwóch polityków. Co więcej wybór prez. Dudy zatwierdził sąd, w składzie którego byli nieprawidłowo wybrani sędziowie. W związku z tym czy nominacje profesorskie nadane przez prez. Dudę mają moc prawną? Dodatkowe pytanie, które się narzuca czy wszystkie decyzje potencjalnego UZURPATORA na stanowisku prezydenta, dotyczące choćby nominacji ministerialnych czy podpisywanych ustaw i innych aktów prawnych mają moc prawną? Pytania te wydają się logiczne i zadający je nie jest związany formalnie lub sympatiami z żadnym uczestnikiem sceny politycznej.