Aktualności
Życie akademickie
03 Grudnia
Fot. Jerzy Undro
Opublikowano: 2021-12-03

Studenci z całej Polski zaprezentują swoje badania

Najciekawsze naukowe działania studenckie zostaną zaprezentowane na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. W czwartek, 9 grudnia, rozpocznie się tam trzydniowa VII Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych. Wezmą w niej udział członkowie 169 kół naukowych z 47 polskich uczelni.

Celem wydarzenia jest prezentacja wyników badań, które prowadzone są w ramach kół naukowych. Udział w nim daje możliwość zdobycia kompetencji z zakresu wystąpień publicznych, wymiany poglądów i doświadczeń, poznania ludzi o podobnych zainteresowaniach. W tym roku zgłosiło się 169 kół naukowych z 47 uczelni, m.in. Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Jagiellońskiego czy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Tegoroczna edycja odbędzie się w formule online. Rozpocznie się w czwartek, 9 grudnia, o godz. 9:00 w aplikacji ZOOM. Prezentacje opracowań naukowych odbędą się z kolei na platformie MS Teams. Studenci przedstawią prowadzone przez siebie badania w formie krótkich 15-minutowych referatów i posterów w siedmiu sekcjach tematycznych: architektury i budownictwa, biomedycznej, chemicznej, ekonomiczno-prawnej, roślinno-przyrodniczej, technicznej i zwierzęcej. Prace oceni grono jurorskie z poszczególnej sekcji.

Podczas konferencji zostaną przedstawione badania m.in. dotyczące „patodeweloperki” koła naukowego „Bioarchitektura” z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, objawów poszczepiennych po pierwszej dawce szczepionki przeciw COVID-19 koła naukowego „Fusion” z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wpływu sytuacji ekonomicznej na psychikę studentów podczas pandemii z koła naukowego przy Pracowni Farmacji Przemysłowej z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu oraz różnic w sposobie żywienia i stylu życia studentów podczas kolejnych lockdownów koła naukowego „Fizjologów żywienia człowieka” z ZUT.

W swoich opracowaniach studenci podejmą również tematykę aktywności turystycznej Polaków przed i w trakcie pandemii (koło naukowe „Analityk”, ZUT), relacji międzygatunkowej człowieka i wilka (koło naukowe „Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie) oraz wpływu stanu zdrowia opiekuna na zachowanie się kota („Felinologiczne Studenckie Koło Naukowe”, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie).

Dla każdego z uczestników przygotowano pakiet materiałów konferencyjnych oraz upominek. Autorzy najwyżej ocenionych referatów otrzymają atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników i zamknięcie sesji zaplanowano na sobotę 11 grudnia.

Ogólnopolska Sesja Studenckich Kół Naukowych organizowana jest od 2015 roku przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przy wsparciu programu stypendialnego Santander Universidades. Szczegółowe informacje na stronie internetowej wydarzenia.

Mateusz Lipka, źródło: ZUT

Dyskusja (0 komentarzy)