Aktualności
Kadry
04 Czerwca
Źródło: Facebook/Natalia Stachura
Opublikowano: 2023-06-04

Natalia Stachura nową przewodniczącą NZS

Natalia Stachura z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie została nową przewodniczącą Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Zastąpi na tym stanowisku Karolinę Grzesiak.

Wybory nowych władz na kadencję 2023/2024 odbyły się w sobotę, 3 czerwca, podczas Krajowego Zjazdu Delegatów w Warszawie. W ich wyniku na czele organizacji stanie Natalia Stachura, studentka II roku administracji publicznej na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie (studia magisterskie) i III roku filologii romańskiej na tej uczelni (studia licencjackie). Ukończyła także licencjat z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Z NZS związana jest od czterech lat. Najpierw pełniła funkcje w uczelnianej strukturze tej organizacji (była m.in. przewodniczącą w kadencji 2020–2021), a następnie w Zarządzie Krajowym (specjalistka ds. HR, a ostatnio wiceprzewodnicząca ds. rozwoju). Jest trzydziestą osobą w historii NZS, która pokieruje organizacją i drugą wywodzącą się z krakowskiej uczelni pedagogicznej (wówczas Wyższej Szkole Pedagogicznej), po Jacku Zielińskim w kadencji 1998–1999.

Nowy skład Zarządu Krajowego NZS:

  • Natalia Stachura (przewodnicząca)
  • Mateusz Trebnio – NZS Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego (sekretarz generalny)
  • Monika Chruściel – NZS Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (wiceprzewodnicząca ds. finansowych
  • Jakub Jeromin – NZS Uniwersytetu Gdańskiego (wiceprzewodniczący ds. partnerów)
  • Jakub Kruszyński – NZS Uniwersytetu Gdańskiego  (wiceprzewodniczący ds. studenckich)
  • Katarzyna Morawska – NZS Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie (wiceprzewodnicząca ds. HR)
  • Daniel Jakubowski – NZS Politechniki Warszawskiej (wiceprzewodniczący ds. rozwoju)
  • Martyna Klasa – NZS Uniwersytetu Gdańskiego (wiceprzewodnicząca ds. wizerunku i promocji)
  • Martyna Zdanuczyk – NZS Uniwersytetu Warszawskiego (wiceprzewodnicząca ds. projektów).

NZS to największa organizacja studencka w Polsce. Działa obecnie na 25 uczelniach. Organizacja ma obecnie około 3 tys. członków i sympatyków. Najwięcej na Uniwersytecie Warszawskim, w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Gdańskim.

Jedną z najstarszych inicjatyw NZS jest Wampiriada (zainaugurowana w 2000 r., od 2002 r. jako projekt krajowy). Kilka dni temu, po raz czternasty, rozdano Studenckie Noble. W tegorocznej edycji napłynęło 840 zgłoszeń. Wcześniej poznaliśmy też laureatów dziewiątej edycji KOnkursu KOnstrukcji Studenckiej KOKOS! NZS organizuje także: Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, Drogowskazy Kariery – program edukacyjny podnoszący kompetencje studentów oraz ich konkurencyjność na rynku pracy, a także nieodpłatne spotkania, pokazy i warsztaty filmowe w ramach projektu „Prawie kino”. Uruchomiono także akcję #StudenciDlaZdrowia, która ma na celu promowanie dbania o zdrowie psychiczne oraz fizyczne.

Mariusz Karwowski

Dyskusja (0 komentarzy)