Aktualności
Konferencje
17 Września
Opublikowano: 2019-09-17

Szkolenie z członkami Rady Naukowej ERC

Jak przygotować skuteczny wniosek o dofinansowanie? Jak przebiega ocena projektu? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci Rady Naukowej ERC podczas warsztatów dla badaczy starających się o prestiżowe granty ERC. Jednym z gości będzie Jean-Pierre Bourgignon, prezes ERC i przewodniczący ERC Scientific Council.

Szkolenie „ERC Meeting with Members of the ERC Scientific Council”, którego organizatorem jest Biuro ds. Doskonałości Naukowej Polskiej Akademii Nauk, odbędzie się 24 października w godzinach 9:00–16:00. Celem spotkania jest lepsze zaznajomienie młodych, polskich uczonych z funkcjonowaniem programu European Research Council. Oprócz członków Rady Naukowej ERC swoją perspektywą i doświadczeniami na temat doskonałego wniosku podzielą się laureaci grantów ERC z Polski. Szkolenie daje zatem niepowtarzalną szansę na uzyskanie wiedzy o grantach ERC bezpośrednio u źródła. Przedstawiciele ERC Scientific Council, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, podzielą się wskazówkami, jak przygotować skuteczny wniosek, jak przebiega proces jego oceny oraz jacy badacze mają szansę uzyskać ten prestiżowy grant. W Warszawie pojawią się:

  • Jean-Pierre Bourgignon, prezes ERC i przewodniczący ERC Scientific Council;
  • Barbara Romanowicz, sejsmolog z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley;
  • Tomas Jungwirth, fizyk z Instytutu Fizyki Czeskiej Akademii Nauk;
  • Martin Stokhof, filozof z Uniwersytetu w Amsterdamie;
  • Andrzej Jajszczyk, specjalista z zakresu sieci komputerowych i telekomunikacyjnych z Akademii Górniczo Hutniczej;
  • Nektarios Tavernarakis, mikrobiolog i genetyk z Uniwersytetu Kreteńskiego.

Najpierw uczestnicy wezmą udział w warsztatach z przedstawicielami Rady Naukowej ERC oraz polskimi laureatami grantów ERC. Zaplanowano trzy równoległe sesje dedykowane naukom społecznym i humanistycznym, naukom o życiu oraz naukom technicznym i inżynieryjnym. W drugiej części spotkania odbędzie się panel dyskusyjny, w trakcie którego uczestnicy spróbują odpowiedzieć na pytanie, czy granty ERC są atrakcyjne dla polskich badaczy i jakie działania mogłyby tę atrakcyjność zwiększyć. Do udziału w debacie zaprosiliśmy m.in. laureatów grantów ERC, MSCA, FNP, a także przedstawicieli Rady Młodych Naukowców i Akademii Młodych Uczonych PAN. Członkowie Rady Naukowej ERC będą mogli przyjrzeć się bliżej problemom, z którymi borykają się naukowcy w Polsce. Wnioski z dyskusji zostaną zebrane w dokumencie, który po serii konsultacji trafi do European Research Council oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkaniu będzie towarzyszyła sesja posterowa, podczas której uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z pionierskimi badaniami prowadzonymi w Polsce.

„ERC Meeting with Members of the ERC Scientific Council” odbędzie się 24 października (czwartek) w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN w Warszawie (ul. Trojdena 4). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9:00 i będzie prowadzone w całości w języku angielskim. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Zapisy online przyjmowane są tylko do 10 października do godz. 13:00. Program spotkania, link do formularza aplikacyjnego oraz wszelkie szczegóły znajdą Państwo tutaj.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)