Aktualności
Konkursy
15 Czerwca
Opublikowano: 2022-06-15

Polka wśród laureatów regionalnego finału MT 180

Michalina Kowala z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, triumfatorka polskiej edycji konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, zajęła drugie miejsce w finale regionalnym tego przedsięwzięcia. W swojej prezentacji mówiła o prawach autorskich wydawców prasowych i dostępie do informacji. 

Już czwarty rok z rzędu Instytuty Francuskie w Polsce, Czechach, na Węgrzech i Austrii, we współpracy z Agencją Uniwersytecką Frankofonii (AUF), zorganizowały francuskojęzyczny konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” dla regionu Europy Środkowej. Tegoroczny finał konkursu regionalnego odbył się 7 czerwca na Uniwersytecie Wiedeńskim.

W trakcie finału dziewięciu uczestników: 4 osoby z Polski (z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu), 4 z Austrii i 2 z Czech, miało za zadanie przez 3 minuty przedstawić w języku francuskim temat swojej pracy doktorskiej tak, aby był zrozumiały dla szerokiej publiczności. Tegoroczny finał po raz pierwszy od dwóch lat udało się zorganizować z udziałem publiczności.

Drugie miejsce zajęła reprezentantka z Polski Michalina Kowala z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która opowiadała o prawach autorskich wydawców prasowych i prawie do informacji. W marcu wygrała polską edycję konkursu.

Najlepszą w finale regionalnym okazała się Claire Toinon, studiująca weterynarię w Wiedniu, która prezentowała swoje badania nad wpływem udziału lub braku udziału matki na zachowanie młodych owiec w sytuacjach stresowych. Zwyciężczyni, oprócz głównej nagrody ufundowanej przezNarodową Agencję Wymiany Akademickiej, którą była refundacja udziału wybranej konferencji międzynarodowej, zapewniła sobie miejsce w finale ogólnoświatowym konkursu „Mój doktorat w 180 sekund” jesienią w Montrealu.

Fundatorami nagród w konkursie oprócz NAWA, byli: Francuska Izba Handlowa w Austrii, Ambasada Kanady w Austrii, firma L’Oréal oraz organizacja „Le Cercle”.

MK, źródło: NAWA

Dyskusja (0 komentarzy)