Aktualności
Konkursy
03 Stycznia
Fot. Ewa Chojnacka
Opublikowano: 2019-01-03

Studentka z Łodzi Kobietą Roku

Aleksandra Bednarek, studentka Politechniki Łódzkiej, została wybrana Kobietą Roku w plebiscycie Światowej Organizacji Pływania na Wodach Otwartych. W dziesięcioletniej historii plebiscytu nikomu z Polski nie udało się wcześniej zwyciężyć.

20-letnia studentka drugiego roku inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej odniosła w ubiegłym roku historyczny sukces – przepłynęła wpław Kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki. Jest pierwszą Polką, która dokonała takiego wyczynu. Pokonanie 34 km na Oceanie Spokojnym zajęło jej 12 godzin, 7 minut i 32 sekundy. Bednarek podjęła to wyzwanie wspólnie z koleżanką ze Szczecina – Hanną Bakuniak – w ramach charytatywnego projektu Polska Przeprawa Stulecia”.

To niejedyne ubiegłoroczne osiągnięcie zawodniczki Ogrodnik Team. Ustanowiła również dwa rekordy świata na Zimowych Mistrzostwach Świata w Tallinie: na 50 m stylem klasycznym (37,89) i 200 m stylem klasycznym (3: 00.53).

– Z początku sama nominacja dała mi bardzo dużą satysfakcję. Tę wygraną traktuję jako miły akcent na zakończenie sezonu 2017/2018 i motywację do kolejnych wyzwań – napisała na Facebooku Aleksandra Bednarek, Kobieta Roku w plebiscycie World Open Water Swimmin Association (WOWSA).

MK

Źródło: PŁ

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)