Życie akademickie

Doktorantka UM we Wrocławiu współtwórczynią gry Antyszczepionkowcy.biz

Opublikowano: 2019-03-18

forum akademickie
Fot. Tomasz Walów

Antyszczepionkowcy.biz – satyryczna gra karciana pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej, jest już dostępna w klasycznej formie. Jednym z jej patronów honorowych został Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu.

Pomysłodawcami gry są Aleksandra i Jakub Stefaniakowie. Współautorka jest doktorantką w Katedrze i Klinice Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Gra była do tej pory dostępna w wersji do samodzielnego wydruku na stronie Antyszczepionkowcy.biz, jednak jej twórcy od początku chcieli doprowadzić do wydania jej w klasycznej formie. W tym celu założyli zbiórkę w serwisie crowdfundingowym, która wystartowała 16 marca. W zaledwie 14 minut udało im się osiągnąć cel minimalny, czyli 10 tys. zł. Do dziś ponad 700 darczyńców przekazało na rzecz realizacji gry niemal 60 tys. zł.

Zgodnie z opisem twórców, Antyszczepionkowcy.biz to satyryczna gra karciana, pokazująca konsekwencje i realia działań wyrachowanych biznesmenów, zdobywających fortuny w branży antyszczepionkowej i altmedowej. Gracze próbują zdobywać wpływy za wszelką cenę, sprzedając bezużyteczne towary w swoich sklepach internetowych bądź zbierając podpisy i przeforsowując szkodliwe ustawy. Ich działania wpływają na wskaźnik odporności populacyjnej, a z upływem czasu przypadki wystąpienia różnych chorób są coraz niebezpieczniejsze. Może to zaszkodzić samym antyszczepionkowcom… chyba, że sami przezornie się zaszczepią. Produkt obnaża hipokryzję ruchów antyszczepionkowych, edukuje o wartości szczepień ochronnych oraz dostarczy rozrywki.

Wydanie gry zostało połączone z akcją zakupu szczepionek na cele charytatywne. Pierwotnie od każdego zakupionego egzemplarza miała być zakupiona jedna szczepionka. Jako następny z celów zbiórki opublikowano próg, po którego osiągnięciu liczba zakupionych szczepionek zostanie podwojona.

Patronami Honorowymi gry są: Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich w Wrocławiu, Dolnośląska Izba Lekarska, Łukasz Durajski – przewodniczący Zespołu ds. Szczepień Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, Lider Roku 2018 w Ochronie Zdrowia Dawid Ciemięga oraz Marek „Raper GiSu” Posobkiewicz – Główny Inspektor Sanitarny w latach 2012–2018.

Katarzyna Szulik

Zbiórka na PolakPotrafi.pl


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie