Aktualności
Sport akademicki
16 Lipca
Źródło: www.p.lodz.pl
Opublikowano: 2019-07-16

Studentka PŁ coraz bliżej potrójnej korony

Aleksandra Bednarek, studentka Politechniki Łódzkiej, jako pierwsza Polka opłynęła wyspę Manhattan. Dystans ponad 46,5 km pokonała w czasie 7 godzin, 7 minut i 34 sekund.

Pływaczka reprezentująca UKS SP 149 Łódź na co dzień studiuje stacjonarnie na trzecim roku inżynierii biomedycznej na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki PŁ. Wyczyn, jakiego dokonała 13 lipca, jest kolejnym w jej sportowej aktywności. Przybliża ją też do zdobycia potrójnej korony w pływaniu na wodach otwartych. W ubiegłym roku przepłynęła wpław Kanał Catalina należący do Korony Oceanów, zwany też kanałem La Manche Ameryki. Jest pierwszą Polką, która dokonała takiego wyczynu. Pokonanie 34 km na Oceanie Spokojnym zajęło jej 12 godzin, 7 minut i 32 sekundy. Bednarek podjęła to wyzwanie wspólnie z koleżanką ze Szczecina – Hanną Bakuniak – w ramach charytatywnego projektu „Polska Przeprawa Stulecia”. Teraz, po udziale w 20 Bridges Swim na wodach rzeki Hudson, do tripletu brakuje jej już tylko przepłynięcia wpław kanału La Manche.

Dodajmy, że w styczniu została wybrana Kobietą Roku w plebiscycie World Open Water Swimmin Association (WOWSA). W dziesięcioletniej historii plebiscytu Światowej Organizacji Pływania na Wodach Otwartych nikomu z Polski nie udało się wcześniej zwyciężyć.

Agnieszka Garcarek-Sikorska, źródło: PŁ

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)