Aktualności
Szkoły wyższe
09 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-09

W Akademii Muzycznej w Łodzi wybory na razie bez rozstrzygnięcia

Konieczny będzie nabór nowych kandydatów na rektora Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Pierwsze podejście nie przyniosło bowiem rozstrzygnięcia.

Wybory w łódzkiej Akademii przeprowadzono w poniedziałek 8 czerwca. Do fotela rektora kandydują cztery osoby: dr hab. Elżbieta Aleksandrowicz, prof. AM – prorektor ds. nauki i dydaktyki; dr hab. Łukasz Błaszczyk, prof. AM – kierownik Katedry Instrumentów Smyczkowych; prof. dr hab. Krzysztof Kamiński –  fagocista,
kameralista związany z Filharmonią Łódzką, oraz prof. dr hab. Urszula Kryger – dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego.

W wyborach wzięło udział 75 elektorów, czyli wszyscy uprawnieni do głosowania. W pierwszej turze poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów: prof. Elżbieta Aleksandrowicz – 22 głosy, prof. Łukasz Błaszczyk – 13 głosów, prof. Krzysztof Kamiński – 9 głosów, prof. Urszula Kryger – 26 głosów. Do drugiej tury wyborów zakwalifikowały się: prof. Elżbieta Aleksandrowicz i prof. Urszula Kryger. W drugiej turze żadna z kandydatek nie osiągnęła wymaganej bezwzględnej większości głosów.

W tej sytuacji, jak informuje Aleksandra Bęben, rzecznik prasowy Akademii Muzycznej w Łodzi, regulamin uczelnianych wyborów przewiduje ogłoszenie naboru nowych kandydatów na rektora i ponowne zebranie Kolegium Elektorów.

– Osoby kandydujące w pierwszych wyborach nie mogą kandydować ponownie – dodaje na łamach „Dziennika Bałtyckiego”.

Senat Akademii Muzycznej w Łodzi ustalił nową datę wyborów na 22 czerwca, a zgłaszanie kandydatów jest możliwe do 17 czerwca. Gdyby ponowne wybory również nie przyniosły rozstrzygnięcia, wówczas decyzję co do dalszego postępowania w sprawie wyboru rektora podejmie Senat uczelni.

MK, źródło: AM, Dziennik Bałtycki

Dyskusja (0 komentarzy)