Aktualności
Szkoły wyższe
26 Września
Fot. Radosław Żmudziński/Polskie Radio Koszalin
Opublikowano: 2023-09-26

W PWSZ w Koszalinie otwarto nowoczesną halę sportową

O nowoczesną halę sportową powiększyła się infrastruktura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie. Obiekt otwarto w poniedziałek 25 września.

Na nową halę uczelnia czekała od lat. Do tej pory studenci korzystali z obiektu wybudowanego jeszcze w 1967 roku. Nie spełniał on wszystkich obecnych standardów. Dlatego kilka lat temu podjęto decyzję o budowie nowej hali. To największa inwestycja w historii koszalińskiej PWSZ. Pochłonęła prawie 20 mln złotych. Jak przyznał dr Jan Kuriata, rektor PWSZ w Koszalinie, poprawi ona znacznie jakość kształcenia studentów.

W jej ramach powstał nowy obiekt z z pełnowymiarowymi boiskami do piłki ręcznej i futsalu. Wybudowano trybuny, które pomieszczą około 200 osób. Wewnątrz znajdują się też cztery pracownie dydaktyczne do zajęć z fizjoterapii i wychowania fizycznego. To o tyle istotne, że w PWSZ uczą się też przyszli nauczyciele wychowania fizycznego. Hala wyposażona jest także w windę, udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami, pomieszczenia socjalne czy magazyn na sprzęt.

Uczelnia nie rezygnuje ze starego obiektu. Przeszedł on metamorfozę i będzie teraz służył za dużą aulę wykładową dla ponad 200 osób. Dzięki zastosowaniu ruchomej ściany salę można przedzielić na dwie mniejsze. W przyszłym tygodniu właśnie tam odbędzie się inauguracja nowego roku akademickiego.

MK, źródło: PWSZ, www.gk24.pl

Dyskusja (0 komentarzy)