Aktualności
Szkoły wyższe
13 Lipca
Źródło: Front Architects
Opublikowano: 2022-07-13

W WSB w Poznaniu będą wspierać przedsiębiorczość społeczną

Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej powstanie w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Będzie się mieścić w jednym z pozyskanych niedawno przez uczelnię budynków na Starym Mieście.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu adaptuje na swoje potrzeby dwie kamienice wynajęte niedawno od Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych. Staromiejskie nieruchomości przy ul. Ratajczaka 1 i 3 znajdują się na zdegradowanym terenie dawnych koszar wojskowych. Powstały pod koniec XIX wieku. Podobnie jak ich najbliższe otoczenie zostaną poddane rewitalizacji. Obejmie ona obszar około 1400 mkw, z czego blisko połowę stanowi powierzchnia użytkowa budynków. Inwestycja, której zakończenie planowane jest na wiosnę przyszłego roku, pochłonie ponad 6,3 mln zł.

Oprócz odnowienia kamienic wybudowane zostaną trzy szklane łączniki, które wraz z obecnie wykorzystywanymi przez WSB zabytkowymi budynkami przy ul. Powstańców Wielkopolskich 1 i 5 oraz Ratajczaka 5/7, utworzą kompleks obiektów uczelni. Znajdą się tam sale dydaktyczne, strefa studenta oraz strefy i pomieszczenia do pracy co-workingowej i warsztatowej, a także otwarta przestrzeń (częściowo przeszklona) między kamienicami. Dzięki rewitalizacji teren zyska nowe funkcje: społeczne, edukacyjne, naukowe i kulturalne oraz funkcję stymulowania przedsiębiorczości, także społecznej.

W nowym miejscu powstanie Centrum Kształcenia Przedsiębiorczości Społecznej, które skupi się świadczeniu usług na rzecz sektora ekonomii społecznej. Jego zadaniem będzie wsparcie badań diagnozujących potrzeby lokalnych podmiotów gospodarczych oraz tworzenie strategii ich rozwoju oraz analiz marketingowych. Ponadto zajmie się pozyskiwaniem środków na tworzenie miejsc pracy, a także wsparciem szkoleniowym, doradczym i promocyjnym. Jednostka będzie także podejmować działania sieciujące dla różnych grup podmiotów. Za funkcjonowanie Centrum odpowiada WSB we współpracy z partnerem projektu – Stowarzyszeniem na Rzecz Spółdzielni Socjalnych.

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu istnieje na akademickiej mapie stolicy Wielkopolski już od 27 lat. Jej atutem jest bliska współpraca z biznesem – pracodawcami oraz organizacjami zrzeszającymi pracodawców. Oferuje studia na kierunkach ekonomicznych, a także informatykę, logistykę, psychologię, prawo czy prawo w biznesie. Od 2016 roku posiada uprawnienia do nadawania stopnia doktora.

MK, źródło: WSB

 

Front Architects
Front Architects
Front Architects
Front Architects
Dyskusja (0 komentarzy)