Aktualności
Życie akademickie
22 Kwietnia
Opublikowano: 2021-04-22

Kreatywne Rozmowy o Nauce

Ochrona środowiska będzie tematem przewodnim tegorocznej edycji Kreatywnych Rozmów o Nauce. Wydarzenie, które odbędzie się 12 maja w trybie online, organizuje Parlament Studencki Uniwersytetu w Białymstoku. 

Kreatywne Rozmowy o Nauce to projekt popularyzujący naukę. Został zainicjowany w lutym 2015 roku na Uniwersytecie w Białymstoku i od samego początku cieszy się bardzo dużą popularnością. Każda edycja to nowe tematy oraz nowi goście. Nie zmienia się jedynie formuła spotkań: zaproszeni prelegenci (naukowcy, przedsiębiorcy, pasjonaci) w ciągu 20 minut mają za zadanie wprowadzić publiczność w zagadnienie. Część pierwsza przypomina konferencje TED/TEDx. W drugiej uczestnicy wydarzenia mają możliwość zadawania gościom pytań.

Celem, który stawiamy przed sobą oraz przed naszymi charyzmatycznymi prelegentami, jest przybliżanie nauki osobom spoza tradycyjnie rozumianego środowiska akademickiego. Chcemy inspirować, skłaniać do zadawania pytań, pogłębiania wiedzy i obierania niebanalnych ścieżek rozwoju – to wszystko w jak najbardziej efektowny sposób – piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Piąta edycja Kreatywnych Rozmów o Nauce odbędzie się w środę, 12 maja o godz. 17:00, w formule online. Prelegenci spotkają się w Uniwersyteckim Centrum Kultury UwB, a ich wystąpienia będą transmitowane na żywo. Tematem przewodnim jest w tym roku ochrona środowiska. Zagadnienie to zostanie przedstawione m.in. z perspektywy ptaków, ludzkiego mózgu i kosmosu. Co z tą ekologią? Ochrona środowiska czy ekoterroryzm? Panika czy realny problem? Na te pytania spróbują odpowiedzieć m.in. dr Katarzyna Sztop-Rutkowska – socjolożka, adiunkt w Instytucie Socjologii i Kognitywistyki UwB, prezeska Fundacji Laboratorium Badań i Działań Społecznych „SocLab”; Adam Zbyryt – pracownik Polskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i Wydziału Biologii UwB oraz dr Jakub Bochiński – kierownik projektów kosmicznych, astronom i odkrywca kilkunastu nowych planet poza Układem Słonecznym.

Patronat medialny nad Kreatywnymi Rozmowami o Nauce objęło „Forum Akademickie”.

MK

Link do wydarzenia na Facebooku

Dyskusja (0 komentarzy)