„Różne drogi ku celom Zrównoważonego Rozwoju” – to hasło IV edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” organizowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie już 12 października.
Dr Wojciech Szymalski jest prezesem Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju. Ukończył studia na Uniwersytecie Warszawskim. Zagadnienia gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska zgłębiał także w Saxion University w Deventer (Holandia), na podyplomowych studiach Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej oraz podczas stypendium Deutsche Bundestiftung Umwelt w Berlinie. Od 2004 roku związany był ze stowarzyszeniem Zielone Mazowsze, gdzie prowadził i inicjował liczne projekty w zakresie zrównoważonego transportu. Od 2009 r. pracuje w Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, gdzie zajmuje się zagadnieniami ochrony klimatu. W latach 2010–2014 koordynował projekt LIFE+ „Dobry klimat dla powiatów”, a od 2014 roku – LIFE+ ADAPTCITY.
Jego wykład pt. „Po co nam zrównoważony rozwój w 2022 roku?” jest częścią Dnia Zrównoważonego Rozwoju. Odbędzie się 12 października (środa) o godz. 10:00 w Klubie Akademickim IQ w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego w Rzeszowie. Po prelekcji zaplanowano sesję pytań internautów. Można je nadsyłać do 10 października na adres mailowy: bow@wsiz.edu.pl. Dla tych, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu, przewidziano transmisję online na kanale YouTube WSIiZ.
W ramach tegorocznej edycji cyklu „Przybij piątkę nauce” zorganizowanych zostanie 10 spotkań, które w całości będą poświęcone przybliżeniu tematyki i celów Zrównoważonego Rozwoju. Projekt wspomaga proces kształcenia realizowany w szkołach, uniwersytetach oraz innych instytucjach naukowo-badawczych. W jego ramach Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych już wykładów i spotkań otwartych dotyczących m.in. profilaktyki zdrowotnej, ekonomii, dietetyki, nowych mediów oraz współczesnej sytuacji w Polsce i na świecie. Szczegóły dotyczące kolejnych prelekcji na stronie internetowej projektu „Przybij piątkę nauce”. Patronem medialnym cyklu jest „Forum Akademickie”.
MK