Aktualności
Życie akademickie
22 Czerwca
Źródło: archiwum
Opublikowano: 2022-06-22

Prof. Krzysztof Jajuga doktorem honoris causa Akademii WSB

Prof. Krzysztof Jajuga z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu otrzymał tytuł doktora honoris causa Akademii WSB. Uroczystość nadania najwyższej godności akademickiej odbyła się 21 czerwca.

Prof. Krzysztof Jajuga od 1979 roku jest związany zawodowo z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Kieruje Katedrą Inwestycji Finansowych i Zarządzania Ryzykiem. Jego działalność naukowa obejmuje tematykę finansów, instrumentów finansowych, rynków finansowych, zarządzania ryzykiem i inżynierii finansowej, nieruchomości, ekonometrii oraz statystycznej analizy wielowymiarowej. Ma na koncie ponad 470 publikacji w języku polskim i angielskim, w tym kilkanaście monografii i podręczników.

Od dwóch lat stoi na czele CFA Society Poland, którego jest współzałożycielem. Organizacja zrzesza przedstawicieli branży finansowej, głównie posiadaczy certyfikatu Chartered Financial Analyst. Jest to najbardziej prestiżowy certyfikat w zakresie finansów, w tym inwestycji. Prof. Jajuga jest także członkiem Komitetu Statystyki i Ekonometrii PAN, przewodniczy Radzie Sekcji Klasyfikacji i Analizy Danych PTS (SKAD). Zasiada w Prezydium Rady Doskonałości Naukowej. Jest członkiem Rady Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Był stypendystą Fundacji Fulbrighta w Uniwersytecie Stanforda. Wykładał w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Francji, Belgii, Holandii, Irlandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz w Szwecji. Jest doktorem honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz honorowym profesorem Politechniki Warszawskiej.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)