Aktualności
Życie akademickie
29 Grudnia
Opublikowano: 2022-12-29

Spotkania biblioterapeutyczne dostępne w internecie

Za nami już trzy spotkania w ramach cyklu „Pre/teksty” organizowanego przez Bibliotekę Uniwersytecką w Warszawie. Nagrania z rozmów o ważnych dla środowiska akademickiego zagadnieniach związanych ze zdrowiem psychicznym oraz szeroko rozumianym obszarem uzależnień i wykluczenia społecznego są już dostępne online.

„Pre/teksty” to autorski cykl interwencyjnych spotkań-debat na granicy literatury i nauki. Za pomocą literatury uczestnicy rozmawiają o takich tematach, jak depresja, neuroróżnorodność, uzależnienia (alkohol, narkotyki, seks, media), zaburzenia odżywiania, transpłciowość. Oprócz autorów książek zapraszani są także badacze i eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. z dziedziny socjologii, psychologii, w tym psychoterapii, biblioterapii, którzy wskazują możliwe formy pomocy oferowane przez wspólnotę uniwersytecką. Inicjatywa adresowana jest do studentów, doktorantów i pracowników UW, ale jednocześnie otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

W ramach cyklu, który zainaugurowano w październiku, odbyły się już trzy spotkania, z których relacje są już dostępne na kanale YouTube BUW:

Spotkania odbywają się raz w miesiącu, w gmachu BUW, w sali widowiskowej na poziomie -1. Kolejną rozmowę, w której wezmą udział Tomasz Stawiszyński, autor m.in. książek „Ucieczka od bezradności” i „Reguły na czas chaosu”, oraz prof. Małgorzata Jacyno z Wydziału Socjologii UW, zaplanowano na 23 stycznia.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie (Oddział Promocji, Wystaw i Współpracy), Patronat medialny sprawuje „Forum Akademickie”.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)