Aktualności
Sprawy nauki
17 Maja
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2022-05-17

Potrójna korona dla Wydziału Zarządzania UW

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego uzyskał akredytację Association to Advance Collegiate Schools of Business. Tym samym stołeczna uczelnia, jako jedyna w Polsce, znalazła się w elitarnym gronie potrójnie akredytowanych szkół wyższych o profilu biznesowym.

Association to Advance Collegiate Schools of Business (AASCB), Association of MBAs (AMBA) oraz European Quality Improvement System – to trzy akredytacje przyznawane uczelniom o najwyższym światowym poziomie nauczania. Wydział Zarządzani Uniwersytetu Warszawskiego, uzyskując właśnie pierwszą z nich, zdobył koronę akredytacyjną. Wcześniej przyznane akredytacje AMBA i EQUIS są przez świat biznesu oraz nauki uznawane za potwierdzenie najwyższego standardu nauczania wśród edukatorów biznesu.

Potrójną akredytację posiada jedynie 110 spośród około 15 tys. wszystkich biznesowych szkół wyższych na świecie. Jesteśmy wśród najlepszych międzynarodowych uczelni, które gwarantują swoim studentom najwyższy poziom nauczania i zdobywania pożądanych w biznesie kompetencji – z dumą podkreśla prof. Grzegorz Karasiewicz, dziekan Wydziału Zarządzania UW.

Uzyskanie akredytacji to bardzo złożony, wieloletni proces weryfikacyjny, który wymaga od uczelni spełnienia szeregu niełatwych warunków. Komisja oceniająca uczelnię bierze pod uwagę nie tylko programy studiów, ale także m.in.: badania, jednostki e-learningowe, świadczenia edukacyjne dla kadry kierowniczej, współpracę ze światem biznesu, zasięg społeczności, stopień internacjonalizacji. Przyznanie wszystkich trzech akredytacji świadczy o międzynarodowej randze uczelni i potwierdza jakość dyplomu ukończonych studiów.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego kształci menedżerów i liderów biznesu już od pół wieku. Powstał w 1972 roku i jest najstarszą w Europie Środkowo-Wschodniej jednostką edukującą w zakresie zarządzania. To największy obecnie wydział UW. Łącznie na studiach licencjackich, magisterskich i podyplomowych kształci się ponad 5500 studentów i słuchaczy. Wydział wypromował już ponad 30 tys. absolwentów. W ubiegłorocznym rankingu Eduniversal, klasyfikującym 1000 najlepszych szkół biznesu ze 154 krajów, utrzymał pozycję lidera wśród polskich uczelni, zajął trzecie miejsce w Europie Wschodniej i jako jedyny w kraju kolejny raz otrzymał „5 Palmes of Excellence”.

MK, źródło: UW

Dyskusja (0 komentarzy)