Aktualności
Sprawy nauki
09 Czerwca
Opublikowano: 2020-06-09

Trwa nabór do naukowego komitetu doradczego OPERAS

Konsorcjum OPERAS, budujące europejską infrastrukturę badawczą dla otwartej komunikacji naukowej w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych poszukuje ekspertów do tworzonego właśnie komitetu doradczego. 

Scientific Advisory Committee będzie niezależnym organem, w skład którego wejdzie od 5 do 10 ekspertów, udzielającym rad i zaleceń zgromadzeniu wykonawczemu OPERAS w zakresie obecnych i przyszłych projektów etycznych, naukowych i technicznych, jak również działań w ramach systemu OPERAS. Konsorcjum kieruje zaproszenie do badaczy, wydawców, bibliotekarzy, inżynierów, którzy są ekspertami w: naukach społecznych i humanistycznych, komunikacji naukowej, otwartej nauce, infrastrukturze cyfrowej.

Rekrutacja jest otwarta zarówno dla osób na wczesnym etapie kariery zawodowej, jak i dla doświadczonych już specjalistów i naukowców. Przy wyborze kandydatów dąży się do zapewnienia równowagi płci.

OPERAS oferuje:

  • różnorodne, ambitne i interesujące zadania realizowane wspólnie z europejskimi i międzynarodowymi ekspertami;
  • ciekawe dyskusje i podejmowanie decyzji w atmosferze współpracy;
  • możliwość kształtowania przyszłości otwartej nauki dla nauk humanistycznych i społecznych w Europie.

Ostateczny termin składania zgłoszeń mija 25 czerwca 2020 r. Szczegółowe informacje: https://operas.hypotheses.org/4129

OPERAS to rozproszona europejska infrastruktura badawcza służąca rozwojowi otwartej komunikacji naukowej w naukach społecznych i humanistycznych. Konsorcjum tworzy obecnie 40 organizacji z 16 państw. W gronie 9 koordynatorów znajduje się Instytut Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

MK

 

 

Dyskusja (0 komentarzy)