Aktualności
Wybory 2024
28 Marca
Źródło: www.ansleszno.pl
Opublikowano: 2024-03-28

Bez zmian na stanowisku rektora ANS w Lesznie

Dr Janusz Poła, od 2020 roku rektor Akademii Nauk Stosowanych im. Jana Amosa Komeńskiego w Lesznie, został wybrany na kolejną, czteroletnią kadencję. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Wybory w Akademii Nauk Stosowanych w Lesznie odbyły się 21 marca. Startował w nich tylko jeden kandydat – obecny sternik uczelni dr Janusz Poła. Decyzją Kolegium Elektorów będzie sprawował funkcję rektora również w kadencji 2024–2028.

Ukończył studia z metodyki wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Pracował jako nauczyciel w-f w jednej z leszczyńskich szkół, łącząc to z funkcjami administracyjnymi: kierownika specjalności w Kolegium Nauczycielskim, czy – już w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej (obecna Akademia Nauk Stosowanych) – wykładowcy i wicedyrektora Instytutu Wychowania Fizycznego. Przed objęciem w 2020 roku funkcji rektora, był prorektorem ds. inwestycji i rozwoju, prorektorem ds. studiów i spraw studenckich oraz kanclerzem.

Jego pasją jest piłka ręczna. W 1988 roku uzyskał tytuł trenera II klasy. Był jednym ze współzałożycieli klubu AROT Tęcza Leszno, w którym występował swego czasu Bartosz Jurecki, ówczesny student PWSZ w Lesznie i późniejszy wicemistrz świata i olimpijczyk z Pekinu. Grający w II lidze zespół odniósł szereg sukcesów: uczestniczył w finale mistrzostw Polski młodzików (1997), zdobył Mistrzostwo Danii w kategorii juniorów starszych (2000), był trzykrotnym mistrzem Polski AZS.

MK, źródło: ANS w Lesznie

Dyskusja (0 komentarzy)