Aktualności
Wybory 2024
15 Marca
Źródło: www.al.edu.pl
Opublikowano: 2024-03-15

Nowy-stary rektor Akademii Łomżyńskiej

Dr hab. Dariusz Surowik, obecny rektor Akademii Łomżyńskiej, będzie kierował uczelnią przez kolejne cztery lata. Był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Wybory rektora Akademii Łomżyńskiej przeprowadzono 15 marca. O fotel ubiegał się jeden kandydat – dr hab. Dariusz Surowik, który kieruje uczelnią od 2017 roku. Elektorzy jednogłośnie zadecydowali o powierzeniu mu tego zadania również w kadencji 2024–2028.

Z łomżyńską uczelnią związany jest od 2004 roku. W latach 2012–2017 był pełnomocnikiem rektora ds. nauki i współpracy z zagranicą, a następnie został trzecim rektorem w historii uczelni, obchodzącej w tym roku 20-lecie istnienia. Jest absolwentem studiów matematycznych na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku. Tematyka jego zainteresowań badawczych obejmuje logikę formalną, logiki modalne, logiki temporalne, temporalną reprezentację wiedzy, logiki programów, filozofię czasu, sztuczną inteligencję, matematyczną teorię gier i decyzji, teorię liczb, statystykę, ekonometrię.

W latach 2020–2023 pełnił funkcję przewodniczącego Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Obecnie jest członkiem Rady Konsultacyjnej Polskiej Komisji Akredytacyjnej i Rady Programowej ds. Kompetencji przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jest aktywnym członkiem międzynarodowych i krajowych towarzystw naukowych: American Mathematical Society, The Association for Symbolic Logic, European Network for Social Intelligence (SINTELNET), Polskiego Towarzystwa Logiki i Filozofii Nauki, Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów, „FILOMATH” Fundacji na rzecz Rozwoju Matematyki i  Informatyki, Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

MK, źródło: AŁ

Dyskusja (0 komentarzy)