Aktualności
Wybory 2024
09 Kwietnia
Źródło: ANS w Gnieźnie
Opublikowano: 2024-04-09

Prof. Paweł Chęciński nadal rektorem ANS w Gnieźnie

Prof. Paweł Chęciński, kierujący od 2020 roku Akademią Nauk Stosowanych im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie Uczelni Państwowej, jednogłośną decyzją Kolegium Elektorów został wybrany na rektora na kolejną czteroletnią kadencję.

Wybory w Akademii Nauk Stosowanych w Gnieźnie Uczelni Państwowej odbyły się 8 kwietnia. O fotel rektora ubiegał się tylko jeden kandydat – prof. Paweł Chęciński, obecny sternik uczelni. Jednogłośną decyzją Kolegium Elektorów został wybrany na kolejną czteroletnią kadencję.

Prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, chirurgii naczyniowej i angiologii. W trakcie swojej kariery zawodowej brał udział w zagranicznych stażach, m.in. w Belgii, Stanach Zjednoczonych i w Niemczech. Od 2004 roku jest Ordynatorem Kliniki Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Angiologii w Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. prof. Ludwika Bierkowskiego w Poznaniu. Od 2012 r. pełni funkcję przewodniczącego Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W latach 2004–2006 stał na czele Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Jego działalność naukowa dotyczy przede wszystkim chirurgii naczyniowej (choroby tętnic szyjnych i kręgowych, przewlekłe niedokrwienie kończyn, tętniaki aorty i tętnic obwodowych, przewlekła niewydolność żylna, obrzęk chłonny, malformacje naczyniowe) oraz chirurgii ogólnej (chirurgia przewodu pokarmowego, chirurgia endokrynologiczna, nowotwory skóry i tkanek miękkich, chirurgia estetyczna).

MK, źródło: ANS UP Gniezno

Dyskusja (0 komentarzy)