Aktualności
Wybory 2024
14 Marca
Źródło: Akademia Tarnowska
Opublikowano: 2024-03-14

W Akademii Tarnowskiej rektorskie status quo

Dr hab. Małgorzata Kołpa, obecna rektor Akademii Tarnowskiej, uzyskała reelekcję i przez kolejne cztery lata będzie kierować uczelnią. Jako jedyna kandydowała w wyborach na kadencję 2024–2028. 

Wybory w Akademii Tarnowskiej przeprowadzono 14 marca. W głosowaniu wzięło udział 31 z 33 elektorów. Ich decyzja była jednomyślna – wszyscy poparli kandydaturę dr hab. Małgorzaty Kołpy, która jako jedyna ubiegała się o fotel rektora. Tym samym będzie kontynuować swoją misje na tym stanowisku rozpoczętą w 2020 roku.

Ukończyła Wydział Pielęgniarstwa na Akademii Medycznej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Doświadczenie pielęgniarskie zdobywała na bloku operacyjnym oraz Oddziale Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, uzyskując tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego.

W 2003 roku rozpoczęła pracę jako wykładowca w Zakładzie Pielęgniarstwa Instytutu Ochrony Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie (obecna Akademia Tarnowska). W 2005 roku objęła funkcję zastępcy kierownika Zakładu Pielęgniarstwa, a w 2012 – kierownika. Brała udział w opracowaniu programu kształcenia i przewodnika dla studentów pielęgniarstwa.

Obecnie jej działalność naukowa dotyczy badań z obszaru zdrowia publicznego połączonych z edukacją zdrowotną w zakresie kształtowania prozdrowotnego stylu życia wśród dzieci, młodzieży szkolnej i ich rodzin. Od 2005 roku należy do Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego.

MK, źródło: AT

Dyskusja (0 komentarzy)