Aktualności
Szkoły wyższe
02 Czerwca
Źródło: www.sandomierz.ujk.edu.pl
Opublikowano: 2023-06-02

Sandomierska filia UJK będzie mieć nową siedzibę

Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu będzie miała nowa siedzibę. Wsparcie finansowe inwestycji zapowiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Resort przekaże na ten cel około 20 mln zł.

Sandomierska placówka to jedna z dwóch filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Obecnie mieści się w budynku przy ul. Schinzla, który wcześniej był administracyjnym zapleczem dla szpitala. Obiekt nie spełnia jednak wymogów filii, w której obecnie kształci się blisko dwustu studentów. Nowa siedziba powstanie w ciągu dwóch lat przy ul. Feliska Milberta, za szpitalem, niedaleko obecnego budynku uczelni. Działkę na ten cel, o powierzchni 70 arów, przekaże powiat. W lutym stosowną uchwałę podjęła rada powiatu, a w najbliższych dniach ma zostać podpisany akt notarialny. Część środków na realizację inwestycji wyłoży Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wsparcie w wysokości ok. 20 mln zł pozwoli rozwijać ofertę kształcenia uczelni i poszerzyć ją m.in. o nowy kierunek – pielęgniarstwo.

Chcemy rozwijać kierunki, które mają tutaj szansę i te, które mają wpływ na otoczenie społeczno-gospodarcze, stąd pomysł na pielęgniarstwo. Jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem filii i będziemy czynić wszystko, co w naszym zakresie jest do wykonania – podkreślił prof. Stanisław Głuszek, rektor UJK.

Podczas wizyty w Sandomierzu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił również, że resort przekaże środki finansowe na budowę nowej siedziby Wydziału Sztuki UJK w Kielcach.

Sandomierska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach powstała w 2016 roku na bazie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sandomierzu. Obecnie uczelnia kształci 192 studentów na kierunkach: filologia angielska, mechatronika, kosmetologia, administracja i pedagogika. W planach jest również utworzenie nowego kierunku, czyli pielęgniarstwa.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)