Aktualności
Wybory 2024
18 Kwietnia
Źródło: www.kans.pl
Opublikowano: 2024-04-18

Dr Elżbieta Zieja wybrana na rektora KANS w Jeleniej Górze

Dr Elżbieta Zieja została wybrana na stanowisko rektora Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze na kadencję 2024–2028. Głosowanie przeprowadzono 17 kwietnia.

Chęć ubiegania się o fotel rektora Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze zgłaszało troje kandydatów: dr hab. inż. Wiesław Cetera, obecny prorektor; dr Paweł Greń, rektor prywatnej Uczelni Jana Wyżykowskiego w Lubinie oraz dr Elżbieta Zieja. Rada Uczelni przychyliła się tylko do tej ostatniej kandydatury i ją poddała pod głosowanie elektorów. W nim dr Elżbieta Zieja uzyskała bezwzględną większość głosów.

To jej drugie zwycięskie wybory w ciągu ostatniego półrocza. W październiku wygrała wybory uzupełniające, które zarządzano po tym, jak miesiąc wcześniej Kolegium Elektorów (na wniosek Senatu) zadecydowało o odwołaniu z funkcji rektora dr n. med. Wioletty Boznańskiej. Kierowanie uczelnią przejęła wówczas prorektor dr Beata Telążka. Jak się okazało, nie na długo. Tydzień później odwołano także i ją.

W tej sytuacji obowiązki rektora przejęła wtedy – jako najstarszy członek Senatu KANS – właśnie dr Elżbieta Zieja. Była ona także jedyną kandydatką w wyborach uzupełniających i po wygraniu tej elekcji objęła fotel rektora Karkonoskiej Akademii Nauk Stosowanych w Jeleniej Górze. Teraz została wybrana już na pełną, czteroletnią kadencję rozpoczynającą się 1 września. Z jeleniogórską uczelnią jest związana od blisko ćwierć wieku.

MK

Dyskusja (0 komentarzy)