Aktualności
Wybory 2024
17 Kwietnia
Źródło: Facebook/PWSZ w Koszalinie
Opublikowano: 2024-04-17

Nowa rektor PWSZ w Koszalinie

Dr Monika Pawłowska, dotychczasowa prorektor ds. nauczania i studentów, obejmie od września stery w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. Była jedyna kandydatką na funkcję rektora w kadencji 2024–2028.

Wybory w PWSZ w Koszalinie odbyły się 16 kwietnia. Nie mógł w nich już wystartować obecny rektor dr Jan Kuriata, który zawiaduje uczelnią od 2012 roku. Jedyną kandydatką do objęcia po nim sterów uczelni była dr Monika Pawłowska, od 2020 roku zajmująca stanowisko prorektora ds. nauczania i studentów. Decyzją Kolegium Elektorów będzie ona sprawować funkcję rektora w kadencji 2024–2028.

Bardzo dziękuję całej społeczności akademickiej PWSZ w Koszalinie za ogromne wsparcie i zaufanie wyrażone oddanymi na mnie głosami. To zaszczyt i wielka odpowiedzialność reprezentować naszą uczelnię w tak ważnej roli. Zapewniam, że jako rektor będę pracować z pełnym zaangażowaniem, dążąc do rozwoju uczelni, wspierając działania studentów i pracowników – powiedziała po wyborze nowa rektor.

Przypomnijmy, że od kolejnego roku akademickiego PWSZ w Kołobrzegu zmieni szyld i po piętnastu latach stanie się Państwową Akademią Nauk Stosowanych. Będzie też miała wydział zamiejscowy w Kołobrzegu.

MK, źródło: PWSZ w Koszalinie

Dyskusja (0 komentarzy)