Podcasty
10 Lutego
Opublikowano: 2023-02-10

Bunkier Nauki

Bunkier Nauki to kanał popularnonaukowy tworzony w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie od czerwca 2022 roku. To miejsce spotkań pasjonatów nauki i dyskusji o najważniejszych współczesnych problemach. Jest odpowiedzią na potrzebę jeszcze szerszego informowania w przystępny sposób o badaniach, odkryciach i rozwiązaniach powstających w polskich i zagranicznych uczelniach.

  • Dr inż. Edyta Łaskawiec z Politechniki Śląskiej mówi o tym, w jaki sposób dzięki ściekom policja może prowadzić narkotykowe śledztwo, co w pandemii przyniosły nam informacje znalezione w kanalizacji, a także czy sałata nawożona ekologicznie na pewno jest zdrowa

  • Dr inż. Anna Kwietniak, geofizyk i sejsmik z AGH, odpowiada, czy skala Richtera jest prawidłową jednostką do mierzenia siły wstrząsów, czy ostatnie trzęsienie ziemi w Turcji można było przewidzieć oraz czy na innych ciałach niebieskich dochodzi też do wstrząsów i jaki jest ich wpływ na naszą planetę

  • Dr Agata Kołodziejczyk, neurobiolożka i astrobiolożka z Centrum Technologii Kosmicznych AGH, odpowiada na pytania, jakie cechy powinien mieć astronauta, czy możemy oszukać grawitację oraz Jak pracuje nasz zegar biologiczny na Księżycu?

  • Mateusz Hołda, lekarz i najmłodszy profesor w Polsce, w rozmowie z Natalią Schmidt-Polończyk ujawnia, czym są tajemnicze kieszonki i czy każdy je posiada, jaki mają wpływ na ryzyko udaru oraz jak możemy zobaczyć nasze serce w druku 3D?

Dyskusja (0 komentarzy)