Kozminski Talks – podcasty Akademii Leona Koźmińskiego to rozmowy prowadzone przez badaczy uczelni z gośćmi, również naukowcami, na temat zrealizowanych przez nich badań w wybranej dyscyplinie i ich wpływu na społeczeństwo i biznes.
W jaki sposób instytucje Fintech i BigTech zmieniają branżę bankową na całym świecie? Jakie czynniki decydują o rozwoju tych instytucji? Które kraje prowadzą w branży Fintech i czy stanowią konkurencję dla tradycyjnych banków? O przyszłości niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży oraz wyzwaniach przyszłości opowiada prof. Aneta Hryckiewicz w rozmowie z dr Olhą Zadorozhną
Jak wygląda zaufanie do instytucji nadzoru w krajach Europy? Co to jest tsunami regulacyjne? Jak rynki od strony społecznej tworzą mechanizmy zaufania? O badaniach nad zaufaniem, zrealizowanych w partnerstwie z uczelniami europejskimi w ramach projektu TiGRE (Horyzont 2020), opowiada prof. Dominika Latusek-Jurczak w rozmowie z dr Anną M. Górską
Dlaczego wyrażane w mediach społecznościowych opinie pracowników o firmie to jedno z najbardziej wiarygodnych źródeł informacji o pracodawcy? O badaniach prowadzonych w tym zakresie, roli pracowników we wspieraniu działań firmy w prowadzeniu mediów społecznościowych oraz przyciąganiu partnerów biznesowych i kandydatów opowiadają prof. Paweł Korzyński oraz prof. Grzegorz Mazurek
Szklany sufit czy labirynt? Dlaczego kobiety są niedoreprezentowane na najwyższych stanowiskach akademickich? O badaniach prowadzonych w tym zakresie oraz najciekawszych wnioskach opowiada dr Anna M. Górska z Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi.
Rozmowa z prof. Dariuszem Jemielniakiem o badaniach dotyczących sieci społecznościowych oraz ruchów społecznych online, takich jak zero waste, społeczności antyfeministyczne i ruchy antyszczepionkowe. To omówienie zagadnień związanych z rozwojem sieci społecznościowych, ich wpływem na kształtowanie postaw i zachowań ludzi oraz rolą, jaką odgrywają w mobilizacji innych do działań społecznych.
O badaniach nad tym, jak wielką wartość w biznesie stanowi historia firmy oraz o najciekawszych historiach organizacji opowiadają dr Anna Pikos i prof. Tomasz Olejniczak z Zakładu Historii Biznesu w Katedrze Zarządzania ALK
Rozmowa z prof. Izabelą Grabowską o migracjach i relacjach, czyli dwustronnej integracji – młodych dorosłych migrantów spoza Unii Europejskiej i nas jako społeczności przyjmującej ich do siebie.
Kak wygląda praca prokuratora, czym jest szczególne okrucieństwo oraz… zbrodnia doskonała – o tym w rozmowie z prof. Moniką Całkiewicz – prawniczką, wybitną specjalistką w zakresie prawa karnego, kryminalistyki i kryminologii oraz współautorką książki „Ofiary w sutannach”
Co warto wiedzieć w kontekście zbiorowej ochrony praw i interesów? – wyjaśnia prof. Monika Latos-Miłkowska, radca prawny, kierowniczka Zakładu Prawa Pracy w Kolegium Prawa, autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy.