Podcasty
07 Września
Opublikowano: 2023-09-07

Kozminski Talks

Kozminski Talks – podcasty Akademii Leona Koźmińskiego to rozmowy prowadzone przez badaczy uczelni z gośćmi, również naukowcami, na temat zrealizowanych przez nich badań w wybranej dyscyplinie i ich wpływu na społeczeństwo i biznes.

 

 

  • Szklany sufit czy labirynt? Dlaczego kobiety są niedoreprezentowane na najwyższych stanowiskach akademickich? O badaniach prowadzonych w tym zakresie oraz najciekawszych wnioskach opowiada dr Anna M. Górska z Katedry Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

  • Rozmowa z prof. Dariuszem Jemielniakiem o badaniach dotyczących sieci społecznościowych oraz ruchów społecznych online, takich jak zero waste, społeczności antyfeministyczne i ruchy antyszczepionkowe. To omówienie zagadnień związanych z rozwojem sieci społecznościowych, ich wpływem na kształtowanie postaw i zachowań ludzi oraz rolą, jaką odgrywają w mobilizacji innych do działań społecznych.

  • O badaniach nad tym, jak wielką wartość w biznesie stanowi historia firmy oraz o najciekawszych historiach organizacji opowiadają dr Anna Pikos i prof. Tomasz Olejniczak z Zakładu Historii Biznesu w Katedrze Zarządzania ALK

  • Rozmowa z prof. Izabelą Grabowską o migracjach i relacjach, czyli dwustronnej integracji – młodych dorosłych migrantów spoza Unii Europejskiej i nas jako społeczności przyjmującej ich do siebie.

  • Kak wygląda praca prokuratora, czym jest szczególne okrucieństwo oraz… zbrodnia doskonała – o tym w rozmowie z prof. Moniką Całkiewicz – prawniczką, wybitną specjalistką w zakresie prawa karnego, kryminalistyki i kryminologii oraz współautorką książki „Ofiary w sutannach”

  • Co warto wiedzieć w kontekście zbiorowej ochrony praw i interesów? – wyjaśnia prof. Monika Latos-Miłkowska, radca prawny, kierowniczka Zakładu Prawa Pracy w Kolegium Prawa, autorką kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa pracy.

 

Dyskusja (0 komentarzy)