Aktualności
Życie akademickie
27 Października
Źródło: www.am.szczecin.pl
Opublikowano: 2020-10-27

Nowe władze Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych

Dr hab. inż. Artur Bejger, prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Szczecinie, został przewodniczącym Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych na kadencję 2020–2024.

Ze względu na sytuację epidemiczną XXX Konferencja Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce odbyła się w formule online. Głównym punktem programu były wybory prezydium na najbliższe cztery lata. Nowym przewodniczącym Kolegium został dr hab. inż. Artur Bejger, prof. Akademii Morskiej w Szczecinie (na fot.). Do czteroosobowego prezydium powołano także: prof. Grzegorza Królczyka z Politechniki Opolskiej, prof. Marka Pawełczyka z Politechniki Śląskiej i prof. Łukasza Albrechta z Politechniki Łódzkiej.

Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju Publicznych Wyższych Szkół Technicznych w Polsce to forum wymiany doświadczeń, informacji o działaniach pronaukowych, ale również kreujące kierunki rozwoju technicznej nauki polskiej. To także organ, który może wnioskować o zmiany do ministerstwa. Skupia wszystkie polskie uczelnie techniczne.

źródło: PO

Dyskusja (0 komentarzy)