Aktualności
Życie akademickie
08 Maja
Opublikowano: 2024-05-08

Ruszyły zapisy na Zjazd Absolwentów UMCS

Rozpoczęły się zapisy na Zjazd Absolwentów UMCS – jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w ramach tegorocznych obchodów jubileuszu 80-lecia lubelskiej uczelni. 

W tym roku największa lubelska uczelnia obchodzi 80-lecie swojego istnienia. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej został powołany 23 października 1944 roku dekretem PKWN. Początkowo składał się z czterech wydziałów: Przyrodniczego (później Wydział Matematyczno-Przyrodniczy), Rolnego, Weterynaryjnego i Lekarskiego, zaś od stycznia 1945 r. również Farmaceutycznego. W pierwszym roku akademickim 1944/1945 na uczelnię przyjęto 980 studentów.

Od tamtego czasu mury uczelni opuściło blisko 268 tysięcy absolwentów, którzy stali się jej najlepszymi ambasadorami. Wśród nich znajdują się m.in. dziennikarz muzyczny Hirek Wrona, psycholog Rafał Ohme, twórcy kanału Historia bez Cenzury, Krzysztof Jóźwiak (dyrektor Narodowego Centrum Nauki) czy mistrzyni olimpijska w sztafecie mieszanej Małgorzata Hołub-Kowalik. Zjazd Absolwentów UMCS to doskonała okazja do spotkania po latach, wspólnych wspomnień i refleksji.

Dwudniowe wydarzenie rozpocznie się 5 października. Wtedy odbędą się spotkania na wydziałach, wykonana zostanie także wspólna pamiątkowa fotografia pod pomnikiem patronki UMCS. Wieczorem w Lubelskim Centrum Konferencyjnym zaplanowano zabawę do rana przy muzyce z lat studenckich, wspólny toast i poczęstunek, występ teatru improwizacji „Poławiacze Pereł”, koncert niespodziankę, pamiątkowe gadżety jubileuszowe, fotolustra, konkursy i wiele innych atrakcji.

Nazajutrz, 6 października, uczestników Zjazdu czeka aktywny odpoczynek w Ogrodzie Botanicznym UMCS, w którym będzie można spędzić czas na łonie natury, a dla tych, którzy kochają sport, przewidziane są rozgrywki przygotowane przez Centrum Kultury Fizycznej UMCS.

Na Zjazd Absolwentów i wydarzenia towarzyszące obowiązuje rejestracja poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie: www.80lat.umcs.pl. Spotkania na wydziałach i w Ogrodzie Botanicznym UMCS są bezpłatne. Na zabawę w LCK obowiązuje opłata wpisowa.

Mariusz Karwowski (absolwent UMCS)

UMCS rozpoczął świętowanie jubileuszu


Dyskusja (0 komentarzy)