Aktualności
Życie akademickie
28 Października
Fot. Alicja Jaroszewska
Opublikowano: 2021-10-28

W Lublinie powstała jedyna w kraju Pracownia Biokosmetologii

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie otwarto Pracownię Biokosmetologii. Została stworzona na potrzeby studentów kształcących się na kierunku biokosmetologia realizowanego na Wydziale Biologii Środowiskowej.

Pracownia zlokalizowana jest w Centrum Kultury Fizycznej i Sportu UP w Lublinie przy ul. Głębokiej 31. Wyposażono ją w najnowocześniejszy sprzęt wykorzystywany w biokosmetologii i kosmetologii estetycznej: fotele kosmetyczne, urządzenia do diagnostyki skóry i włosów, aparaturę do pielęgnacji skóry i wykonywania różnego rodzaju peelingów, np. kawitacyjnych, mezoterapii, mikrodermabrazji, infuzji tlenowej, aparat do nawilżania skóry. Studenci mogą także korzystać ze sprzętów przeznaczonych do nauki wizażu: mobilnych luster, specjalnego oświetlenia, ram do analizy kolorystycznej, sprzętu do manicure i pedicure.

Powstanie Pracowni Biokosmetologii stwarza doskonałe warunki do kształcenia studentów, w tym zdobycia wielu umiejętności praktycznych. Biokosmetologia jest kierunkiem unikatowym – Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie to jedyna uczelnia w Polsce, która go realizuje. Ciągłe doskonalenie bazy dydaktycznej stwarza możliwość wykształcenia wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu biokosmetologii.

Realizowany program studiów doskonale wpisuje się w wieloaspektowe wykorzystanie potencjału przyrodniczego i gospodarczego regionu do wytwarzania wysokiej jakości produktów w oparciu o składniki naturalne (roślinne, mineralne), które cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Program kształcenia obejmuje także takie przedmioty, jak: chemia kosmetyczna, histologia, biologia molekularna z podstawami genetyki, surowce pochodzenia zwierzęcego oraz roślinnego w kosmetyce, endokrynologia, dermatologia pielęgnacyjna, produkcja i technologia kosmetyków, genokosmetyki czy genetyczne podstawy projektowania kosmetyków.

Pracownia powstała dzięki funduszom pozyskanym w ramach projektu „Przyrodniczy MIT – program dostosowania Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie do wyzwań Nauki 2.0” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach POWER oraz dzięki środkom własnym uniwersytetu i Wydziału Biologii Środowiskowej.

MK, źródło: UP, fot. Alicja Jaroszewska

 

Dyskusja (0 komentarzy)