Aktualności
Konferencje
27 Września
Opublikowano: 2021-09-27

VIII Polski Kongres Przedsiębiorczości 

Polski Kongres Przedsiębiorczości to największe mobilne wydarzenie gospodarcze w Polsce. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 5–7 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Idea Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości zrodziła się w 2013 roku w Katowicach. Od tamtego czasu wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz spotkań osób decyzyjnych ze świata nauki, biznesu, samorządu, parlamentarzystów oraz reprezentantów administracji rządowej. Kongres to platforma wymiany eksperckiej wiedzy i ogromnego doświadczenia prezesów spółek, dyrektorów instytucji, rektorów uczelni, samorządowców oraz ekspertów ds. prawa i gospodarki.

Ósma edycja Kongresu odbędzie się w dniach 5–7 października w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dla uczestników przygotowano prawie dwadzieścia paneli dyskusyjnych. W ramach agendy przedmiotem rozmów będą zagadnienia dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych, siły polskiej nauki, zielonych technologii, innowacyjnych rozwiązań w kluczowych sektorach gospodarki. Wymiana poglądów i doświadczeń autorytetów nauki, biznesu oraz przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, pozwoli wypracować narodowy program przedsiębiorczości rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski.

Podczas wydarzenia nie zabraknie warsztatów doszkalających o szerokim zakresie tematycznym, szkoleń firmowych, będzie także okazja do kontaktu z trenerami biznesu i ekspertami do spraw wizerunku, a także do otrzymania aktualnych informacji odnośnie uzyskania dofinansowań dla przedsiębiorców, małych i średnich firm oraz jednostek naukowych.

W uroczystej inauguracji wydarzenia udział weźmie Gert de Block, sekretarz generalny CEDEC (Federacji Przedsiębiorstw Energetycznych UE). Natomiast do dyskusji zaproszono m.in. Wojciecha Kamienieckiego – dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Jurgena Tiedje – przedstawiciela Dyrekcji Generalnej w Komisji Europejskiej ds. badań i innowacyjności.

Udział w Kongresie jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rejestracja. Szczegóły na stronie internetowej wydarzenia: www.polskikongres.pl.

Organizatorem Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości jest Polska Agencja Przedsiębiorczości. Patronat medialny sprawuje Forum Akademickie.

MK

Program wydarzenia

 

Dyskusja (0 komentarzy)