Życie akademickie

Po raz pierwszy w Polsce Światowe Forum Dziekanów Prawa oraz konferencja Światowego Stowarzyszenia Szkół Prawa

Opublikowano: 2019-08-26

forum akademickie
Źródło: www.ials2019congress.pl/

Dziekani i przedstawiciele wydziałów prawa z ponad stu najlepszych uczelni w świecie, wybitni prawnicy sprawujący wysokie funkcje będą gościć na 18-22 września 2019 r. Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po raz pierwszy w Polsce, na Uniwersytecie Gdańskim, odbędzie się kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa oraz Światowe Forum Dziekanów Prawa. Organizatorami wydarzenia są International Association of Law Schools (IALS) oraz Wydział Prawa i Administracji UG. To szczególna okazja do dyskusji na temat edukacji i standardów prawnych oraz roli uczelni i sądownictwa w kształtowaniu społecznych postaw prawnych. Wydarzenie zostało wpisane w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

Gospodarzem Światowego Forum Dziekanów Prawa (Global Law Dean’s Forum) oraz dorocznej konferencji Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Prawa (International Association of Law Schools – IALS) będzie Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Międzynarodowe Stowarzyszenie Szkół Prawa (IALS) to jedna z największych i najbardziej prestiżowych akademickich organizacji prawnych, które zrzeszają instytucje nauki i szkolnictwa wyższego kształcące w obszarze nauk prawnych. Członkami tej organizacji jest ponad 160 najlepszych szkół prawa z całego świata, wśród nich jest Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. To szczególne wydarzenie odbywa się w Polsce po raz pierwszy, a Wydział Prawa i Administracji UG jest pierwszym wydziałem prawa w Europie Środkowej i Wschodniej, który organizuje Światowe Forum Dziekanów oraz doroczną konferencję IALS.

Podczas pięciu dni trwania wydarzenia Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego będzie gościł dziekanów i przedstawicieli ponad stu uczelni wyższych z całego świata, a także innych wybitnych prawników, sprawujących najwyższe urzędy sędziowskie i administracyjne w swoich krajach.

W dniach 18-20 września 2019 r. podczas Global Law Dean’s Forum dziekani wydziałów prawa będą dyskutować na temat strategicznych wizji i standardów dla globalnej edukacji prawniczej oraz poruszać kwestie związane z rolą uczelni i sądownictwa w kształtowaniu postaw prawnych. Bezpośrednio po tym wydarzeniu, w dniach 20-22 września 2019 r. goście będą uczestniczyć w dorocznym spotkaniu IALS (2019 Annual Meeting), na którym dyskutowane będą problemy metodologii nauczania prawa, wybrane kwestie dotyczące poszczególnych dziedzin prawa, a także zagadnienia interakcji prawa z biznesem, kulturą i nowymi technologiami.

Forum i kongres będą zatem wyjątkową okazją do poważnej debaty prawnej nad najbardziej aktualnymi wydarzeniami i problemami związanymi zarówno z edukacją prawną, jak i etycznymi standardami czy najważniejszymi zmianami i problemami w obszarze światowego, a szczególnie europejskiego prawa.

Wydarzenie wpisuje się w obchody jubileuszu 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego, a strategicznymi partnerami Wydziału Prawa i Adminsitracji UG są miasta Gdańsk, Gdynia i Sopot oraz Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym sponsorem jest Olivia Business Centre. Wydarzenie sponsorują także: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Ambasada Republiki Francuskiej, Silvam Amber Jewellery, Art7 Sp. z o.o. Sp. k., Blue Media S.A., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., AB Inwestor, Nowosielski i Partnerzy Adwokaci i Radcy Prawni, Głuchowski Siemiątkowski Zwara Adwokaci i Radcowie Prawni, Wardyński i Wspólnicy, Kancelaria Kacprzak Radcy Prawni.

Szczegółowe informacje na temat wydarzeń dostępne są na stronie internetowej http://www.ials2019congress.pl

Beata Czechowska-Derkacz


PARTNERZY

forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie
forum akademickie