Aktualności
Życie akademickie
16 Października
Źródło: www.uw.edu.pl
Opublikowano: 2023-10-16

Biblioteka Medyczna – pierwsza filia BUW

Wraz z inauguracją roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim rozpoczęła działalność Biblioteka Medyczna. Ma zapewnić pracownikom i studentom Wydziału Medycznego UW dostęp do materiałów bibliotecznych i zasobów informacyjnych niezbędnych do obsługi badań naukowych i realizacji procesu dydaktycznego.

Pierwsza filia Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie zlokalizowana jest w Bibliotece Wydziału Fizyki UW. Stanowi część Systemu Biblioteczno-Informacyjnego Uniwersytetu Warszawskiego. Zbiory nowej jednostki gromadzone są z myślą o pracownikach i studentach Wydziału Medycznego UW, ale mogą też z nich korzystać – z prawem do wypożyczania zbiorów – pozostali członkowie społeczności stołecznej uczelni, jak również członkowie Klubu Absolwentów UW, profesorowie i doktorzy habilitowani spoza uniwersytetu, a także posiadacze kont kaucyjnych. Z Biblioteki Medycznej na miejscu mogą też korzystać pozostałe osoby posiadające ważną kartę biblioteczną BUW.

Obecnie księgozbiór Biblioteki Medycznej składa się przede wszystkim z literatury przeznaczonej dla studentów pierwszego roku na kierunku lekarskim, rozpoczęto też gromadzenie podręczników dla drugiego roku. Będzie on powiększany wraz z rozwojem Wydziału Medycznego. Wszystkie zalecane podręczniki medyczne znajdują się również w zbiorach BUW.

Zorganizowanie od podstaw nowej biblioteki w Systemie Biblioteczno-Informacyjnym UW było dla BUW prawdziwym wyzwaniem. Ściśle współpracowaliśmy z Wydziałem Medycznym, aby jak najlepiej poznać potrzeby jego studentów i pracowników, oraz z Wydziałem Fizyki w kwestiach organizacyjnych. Przez całe wakacje pracownicy BUW intensywnie gromadzili i opracowywali księgozbiór dla Biblioteki Medycznej, dzięki czemu mogła być gotowa na przyjęcie pierwszych użytkowników z początkiem roku akademickiego. Na bieżąco monitorujemy działalność naszej pierwszej filii i serdecznie zachęcamy społeczność Wydziału Medycznego do dzielenia się z nami opiniami na temat nowej biblioteki – mówi Anna Wołodko, dyrektorka BUW.

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–18:00.

źródło: UW

Dyskusja (0 komentarzy)