Aktualności
Szkoły wyższe
11 Lutego
Źródło: www.polsl.pl
Opublikowano: 2019-02-11

Politechnika Śląska ma już 200 tys. absolwentów

Mury Politechniki Śląskiej opuścił 200-tysięczny absolwent! Dyplom o tym wyjątkowym numerze otrzymał mieszkaniec Bytomia, który studiował na kierunku energetyka. 
Politechnika Śląska kształci kadry inżynierskie już od 1945 roku. W pierwszym roku naukę na czterech wydziałach rozpoczęło 2750 studentów. Obecnie uczelnia liczy 15 wydziałów zlokalizowanych w 3 miastach: Gliwicach, Katowicach i Zabrzu. Studiuje na nich około 20 tys. studentów oraz ponad 600 doktorantów. 200-tysięczny dyplom ukończenia Politechniki Śląskiej odebrał student kierunku energetyka o specjalności modernizacja instalacji energetycznych. Przyjemność podpisania jubileuszowego dyplomu przypadła dziekanowi Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki prof. Andrzejowi Szlękowi.
Studenci PŚl kształcą się w nowoczesnym kampusie i mają dostęp do ponad 150 świetnie wyposażonych laboratoriów. Obecnie uczelnia oferuje około 60 kierunków studiów i ponad 200 specjalności, zarówno na kierunkach technicznych, jak i nietechnicznych. W zeszłym roku poszerzyła swoją działalność edukacyjną także o akademickie licea ogólnokształcące, które mieszczą się w Gliwicach i Rybniku.
Anna Mrowiec
Dyskusja (0 komentarzy)