Aktualności
Życie akademickie
01 Marca
Źródło: www.pixabay.com
Opublikowano: 2022-03-01

Ruszył cykl podcastów „Uniwersytet Cyfrowy”

Z inicjatywy PCG Academia ruszył cykl podcastów „Uniwersytet Cyfrowy”. Zaproszeni goście przybliżają w audycjach transformację cyfrową, która zachodzi w szkołach wyższych w Polsce i na świecie. 

Audycje w ramach cyklu „Uniwersytet Cyfrowy” ukazują się co dwa tygodnie. Prowadzący, prof. Łukasz Sułkowski – prezes Zarządu PCG Polska, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, wybitnymi liderami uczelni oraz wiodącymi dostawcami IT, dyskutuje o tym, czym tak naprawdę jest uczelnia cyfrowa i na czym polega przywództwo cyfrowe. Analizie poddawane są zmiany, które zaszły w środowisku akademickim w obliczu pandemii – zasadne jest pytanie o ich trwałość i kierunek dalszego rozwoju. Organizatorzy cyklu chcą również sprawdzić, w jaki sposób polskie uczelnie radzą sobie z transformacją cyfrową oraz gdzie widzą największe wyzwania.  

Gościem pierwszego odcinka był prof. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego, który mówił o kształtowaniu się uniwersytetu cyfrowego. Z kolei w najnowszym odcinku Juan Ramon Alegret, wiceprezes Blackboard na region Europy, podejmuje temat e-learningu, kształcenia mieszanego (blended learning) i nowej formy nauczania powstałej w wyniku pandemii – kształcenia hybrydowegoPodcast dostępny jest na platformach: YouTube i Spotify.

Prof. Łukasz Sułkowski, prezes Zarządu PCG Polska, specjalizuje się w tematyce zarządzania w szkolnictwie wyższym. Kieruje Katedrą Zarządzania Instytucjami Szkolnictwa Wyższego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest także profesorem Clark University oraz Społecznej Akademii Nauk. Wkrótce ukaże się jego kolejna książka pt. Zarządzanie uczelnią cyfrową – między utopią wolności a dystonią władzy. 

MK

Dyskusja (0 komentarzy)