Aktualności
Życie akademickie
16 Marca
Opublikowano: 2022-03-16

V Tydzień Mózgu w Białymstoku

Czy nasze ciało może odzwierciedlać cudze emocje? Jakie są „ośrodki piękna” w mózgu i jak na jego rozwój wpływa kultura? W jaki sposób świadomość może powstawać i zanikać pod wpływem zmian w aktywności mózgu? Odpowiedzi na te pytania można będzie znaleźć podczas V Tygodnia Mózgu w Białymstoku. 

Uniwersytet w Białymstoku przygotował wydarzenia z okazji Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week) już po raz piąty. Tym razem uczelnia zaprasza 17 i 18 marca do Uniwersyteckiego Centrum Kultury na kampusie UwB. Odbędą się tam wykłady popularyzujące wiedzę o mózgu i jego działaniu, a także związku neuronauk z naukami społecznymi i humanistycznymi (ze szczególnym uwzględnieniem problemów filozofii). Prelekcje będą dotyczyły takich zagadnień, jak relacja między mózgiem a sztuką (neuroestetyka), wpływ zjawisk społeczno-kulturowych na funkcjonowanie mózgu (neuronauka kulturowa), a także mózgowe podłoże świadomości, emocji i empatii.

Wykłady organizuje Instytut Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku. Jednostka zaprosiła do współpracy wykładowców z czołowych polskich ośrodków akademickich: prof. Piotra Przybysza (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr Joannę K. Malinowską (UAM), dr. Piotra Markiewicza (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie), prof. Marka Bindera (Uniwersytet Jagielloński) i prof. Krystynę Rymarczyk (Uniwersytet SWPS). Po wykładach zaplanowane są dyskusje.

Wstęp na spotkania jest wolny. Szczegółowe informacje można znaleźć pod adresem: https://kognitywistyka.uwb.edu.pl/.

MK

5 Tydzien Mozgu plakat

 

Dyskusja (0 komentarzy)